O nas

Jesteśmy nowoczesną pracownią projektowo-wykonawczą. Pracujemy z przyjemnością nad każdym powierzonym nam projektem. Chcemy abyś czuł się dobrze w zaprojektowanej przez nas przestrzeni. Ogród ma być Twoją oazą, zachęcić do wyjścia z domu i dawać Ci poczucie kontaktu z przyrodą. Przyjemność ucieczki od wszechobecnego zgiełku, wypoczynku na własnym tarasie i w hamaku... Niezależnie czy marzysz o ogrodzie nowoczesnym, naturalistycznym czy sielskim czy dysponujesz małym miejskim ogrodem czy jesteś posiadaczem podmiejskiej rezydencji - każdy stworzony przez nas projekt będzie służył Twoim potrzebom i spełniał Twoje oczekiwania. Tworzymy zgrany zespół abyś nie musiał szukać kilku wykonawców - zapewnimy Ci kompleksową usługę w jednym miejscu

 
Nina Klejnowska-Matacz

projektantka/właścicielka

Mgr inż. architekt krajobrazu II stopnia po warszawskiej SGGW, projektantka ogrodów, hortiterapeutka i Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni SITO-NOT, grafik komputerowy. Członkini Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu - SAK oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów - OSTO,

Specjalizuje się w projektowaniu współczesnych ogrodów miejskich, ogrodów nowoczesnych i rezydencjonalnych – zarówno małych jak i dużych, w duchu zrównoważonego rozwoju i najnowszych trendach projektowych wg światowych standardów. W swoich projektach łączy design, rośliny i funkcjonalność z potrzebami użytkownika. Odnajduje potencjał przyrodniczy oraz architektoniczny terenu i wprowadza detale, które nadają przestrzeniom indywidualnego charakteru. Każdy stworzony przez nią ogród "żyje" i ma własną duszę.

Oprócz uwielbianych ogrodów przydomowych, zajmuje się także tematyką ogrodów sensorycznych, edukacyjnych i terapeutycznych ukierunkowanych na potrzeby dzieci i osób starszych. Z uwagą wykonuje ekspertyzy i inwentaryzacje dendrologiczne oraz waloryzacje drzewostanu. Współpracowała z miesięcznikiem VEGE, Zieleń to Życie oraz Ogrodowa Galeria Desing & Shopping pisząc artykuły o tematyce związanej z ogrodami i przyrodą.

Zaprojektowała i wykonała setki ogrodów m.in. dla aktorki Katarzyny Glinki, Joanny Koroniewskiej, Agnieszki Hyży, Rozwojowej Mamy, Fundacji Zdrowie w Głowie, Centrum Edukacji Leśnej, salonu samochodowego Toyota/Lexus, UNISCALE sp. z o. o., OKAM Development, Meissner & Partners, restauracji Drugie DNO, Cukierni Sowa i dla wielu Inwestorów prywatnych.

Laureatka licznych konkursów projektowych związanych z architekturą krajobrazu w kraju i za granicą organizowanymi przez m.in Zieleń to Życie, GCL-Zinco, Nadleśnictwo Gdańsk, Inspiracje w Przestrzeni, Slant Open International Landscape Design Competition, Gardenia, Termoorganika, Park Pałacowy Nowe Warpno, Prestiżowy Ogród Toyota/Lexus, PFR Nieruchomości, Fundacja Integracja.


Piotr Matacz

wykonawca/właściciel

Studiował na Politechnice Warszawskiej na wydziale MEiL kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka o specjalności Napędy Lotnicze, aby ostatecznie zmienić obszar zainteresowań na budową ogrodów i terenów zieleni. Pasją do przyrody i kształtowania krajobrazu zaraził się od żony i odkrył w sobie wielki talent w tej dziedzinie, a od ponad dekady wspólnie z nią tworzy prywatne oraz publiczne tereny zieleni realizując każdą jej wizję projektową.


Woda to jego żywioł. Z drewna jest w stanie zrobić prawie wszystko. Pasjonuje go sztuka bonsai oraz formowanie roślin ozdobnych.

Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu budowy i utrzymania terenów zieleni m.in. budowę oczek wodnych i stawów kąpielowych.

Jest certyfikowanym instalatorem systemów automatycznego nawadniania, certyfikowanym instalatorem robotów koszących marki Husqvarna.
Posiada uprawnienia elektryczne w zakresie budowy i eksploatacji zewnętrznych instalacji elektrycznych.

Zarządza budową i utrzymaniem terenów zieleni, tworzy i realizuje harmonogramy prac pozwalające na utrzymaniu terenów inwestycji w dobrej kondycji ilościowej i jakościowej oraz zapewniające prawidłowe działanie zlokalizowanych tam instalacji.

Jego ambicją jest dostosowanie inwestycji do nowoczesnych trendów, wprowadzanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, ograniczenie kosztów utrzymania poprzez wprowadzanie automatycznych instalacji nawadniania, oświetlenia, koszenia.


Referencje

Uczymy się i rozwijamy aby stawać się coraz lepsi i jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Twoje i Twojego otoczenia

Publikacje

Nasze projekty i artykuły są publikowane na portalach branżowych oraz w prasie.