OGRODY PRYWATNE

Projektowanie ogrodów przydomowych

Stworzymy dla Ciebie wymarzony projekt Twojego ogrodu. Nieważne czy masz małą czy dużą działkę, marzysz o ogrodzie nowoczesnym czy inspirowanym naturą - każdy projekt wykonany z taką samą starannością i zaangażowaniem. Pracujemy na najnowszych programach graficznych, aby efekt wizualny był jak najbliższy rzeczywistości. W ramach projektu otrzymasz od nas komplet ponad 20 wizualizacji każdego fragmentu ogrodu, moodboard graficzny z materiałami i wyposażeniem, projekty wykonawcze roślinności, nawierzchni i ścieżek, plany nasadzeń, dobory gatunkowe, projekt oświetlenia ogrodu, sposób nawadniania  i gospodarowania wodą na terenie, przedmiar, wymiarowanie, zestawienia tabelaryczne, listę użytych w projekcie roślin i materiałów, szczegółowy opis projektu uzupełniający rysunki oraz zalecenia pielęgnacyjne podzielone na pory roku oraz oczywiście konsultacje. Po etapie projektu nadal pozostajemy w kontakcie, a jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, w dalszym ciągu chętnie pomożemy.

KOMPLEKSOWE ZAKŁADANIE OGRODÓW

Z nami zrealizujesz swój projekt ogrodu, który będzie zgodny z planowaną koncepcją. Nie musisz osobno szukać projektanta i wykonawcy oraz koordynować prac między nimi. Wszelkie elementy znajdujące się w wykonanym przez nas projekcie wycenimy i przełożymy na rzeczywistość w ustalonym budżecie i terminie. Efekt będzie spektakularny! Pracujemy na najlepszym certyfikowanym sprzęcie, używamy profesjonalnych maszyn wspomagających proces budowy ogrodu. Dobieramy  materiały pod kątem najlepszej jakości i trwałości. Kompleksowo wykonamy to, co "na zewnątrz" m.in:

Prace przygotowawcze i tyczenie
Prace ziemne i ukształtowanie terenu
Tarasy
Nawierzchnie, ścieżki, podjazdy
Pergole i altany


Instalacje automatycznego nawadniania
Gospodarowanie wodą w terenie
Zbiorniki na deszczówkę
Oświetlenie ogrodowe
Oczka wodne, ścianki i kaskady
Stawy kąpielowe i baseny ogrodowe


Nasadzenia roślinne
Zakładanie trawników
Montaż robotów koszących
Pielęgnacje założonych ogrodów

OGRODY SENSORYCZNE

Projektowanie ogrodów sensorycznych, terapeutycznych i edukacyjnych

Jako nieliczni w  Polsce posiadamy wykształcenie hortiterpeutyczne i muzyczne, które łączymy z architekturą krajobrazu i wykorzystujemy podczas tworzenia projektów terenów zieleni. Dzięki tej interdyscyplinarnej wiedzy profesjonalnie i holistycznie podchodzimy do tematu projektowania ogrodów sensorycznych, terapeutycznych i edukacyjnych. Posiadamy tytuł Hortiterapeuty uzyskany dzięki Instytutowi Hortiterapii w Polsce (Hortiterapia czyli w skrócie "terapia ogrodem"), a wyniesiona stamtąd wiedza daje nam szerokie pole do tworzenia przestrzeni ukierunkowanych na poprawę jakości zdrowia poprzez przebywanie w ogrodzie i obcowanie z naturą. Jesteśmy laureatami konkursów projektowych ukierunkowanych na potrzeby sensoryki w przestrzeni. Doceniają nas zarówno specjaliści z branży jak i  Inwestorzy m.in PFR Nieruchomości i Fundacja InteGraCja, którzy nagrodzili nasz projekt Sensorycznego Placu Zabaw Bez Barier przy osiedlu Korczaka w Poznaniu. Zaufały nam takie instytucje jak Szpital Psychiatryczny w Drewnicy oraz Nadleśnictwo Celestynów dla których stworzyliśmy nietuzinkowe projekty terenów zieleni w wykorzystaniem elementów sensorycznych. Stworzyliśmy projekty parków edukacji przyrodniczej z elementami sensoryki dla Lasów Państwowych Gdynia Marszewo,  oraz dla Gminy Strzeszyn niedaleko Poznania. Zaprojektuj z nami swój ogród sensoryczny - pełen zapachów, barw, dźwięków i motyli! Zwracamy dużą uwagę na akustykę projektowanych przestrzeni  i użycie dźwięku w krajobrazie.
Zaprojektuj z nami ogród sensoryczny przy Twojej placówce!
  • Ogród sensoryczny przy szkołach i przedszkolach ukierunkowany na potrzeby dzieci
  • Ogród sensoryczny i terapeutyczny przy szpitalach i ośrodkach zdrowia
  • Parki edukacji przyrodniczej
Zieleń osiedlowa, przy firmach i instytucjach

ZIELEŃ PUBLICZNA

Projektujemy zieleń osiedlową, przy firmach i instytucjach publicznych. Stworzyliśmy projekty prestiżowego ogrodu przy salonach samochodowych Toyota/Lexus, Park Pałacowy w Nowym Warpnie, projekty placów zabaw m.in. przy osiedlu Korczaka  w Katowicach. Współpracujemy z deweloperami oraz wspólnotami i zarządcami osiedli mieszkaniowych w Warszawie wzbogacając architekturę mieszkalną o piękne i funkcjonalne przestrzenie wspólne, zieleń izolacyjną i dekoracyjną oraz place zabaw dla komfortu użytkowników.

INWENTARYZACJE ZIELENI

Istniejący drzewostan to ogromna wartość każdej inwestycji. Wykonujemy inwentaryzacje i waloryzacje zieleni, projekty gospodarki drzewostanem oraz szaty roślinnej. Drzewostan poddajemy analizie - oceniamy stan zdrowotny drzewa i sugerujemy dalsze postępowanie. Analizujemy i pomagamy w przygotowaniu wniosków do urzędów i dokumentacji. Tworzymy projekty gospodarki drzewostanem oraz szaty roślinnej niezbędne do przearanżowania przestrzeni jeśli chcesz poddać ją modernizacji zachowując, przesadzając lub usuwając rosnące tam rośliny.