PRESTIŻOWY OGRÓD 2009

 

I miejsce w ogólnopolskim konkursie PRESTIŻOWY OGRÓD 2009 na zagospodarowanie terenu przy salonach samochodowych Toyoty i Lexusa

 

Inspiracją do projektu były proste, minimalistyczne przestrzenie, przejrzystość i czystość formy, elementy litosfery – kamienie.  W projekcie można dostrzec wpływ ogrodów japońskich. Kamienie jako dominujący element tworzący ogród, spełniają funkcje estetyczną, podkreślają nowoczesność założenia, komponują się z projektowana roślinnością jednocześnie nie wymagają pielęgnacji. Dodatkowo ogród jest pełen gry światła i cienia przenikających pasy kamieni i roślinności.

Kompozycja opiera się na  nasadzeniach pasmowych jednogatunkowych, które cechuje prostota i ład podkreślając nowoczesność założenia i kubatury budynków. Przełamaniem linii prostych jest łagodny kształt centralnej części pomiędzy salonami. Walorem koncepcji jest zachowanie umiaru w używaniu elementów determinujących zmysł wzroku, tak aby nie odciągać całej uwagi od funkcji usługowej terenu a jedynie podkreślać potencjału terenu.

Nina Klejnowska

 


Zieleń to życie Prestiżowy Ogród 2009